Praktyka w dobie przemysłu 4.0
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: 83
Prowadzący szkolenie: Darek Wolski, Educarium

Tematyka szkolenia:

Lekcja na przykładzie zajęć technicznych z wykorzystaniem zminiaturyzowanych narzędzi funkcjonalnie analogicznych przemysłowym odpowiednikom (tokarka, wyrzynarka, szlifierka, wiertarka).Warsztaty ukierunkowane na realizację podstawy programowej dla zajęć z techniki. Obfitują w praktyczne ćwiczenia i kreatywne projekty o dostosowanym do konkretnej grupy wiekowej poziomie trudności.

Nasze zajęcia pokazują organizację całkowicie bezpiecznych zajęć technicznych, które – zgodnie z aktualną podstawą programową – rozwiną umiejętność planowania i wykonywania projektów konstrukcyjnych. Jesteśmy przekonani, że twórcza praca z maszynami CoolTool zmotywuje uczniów do kreowania innowacyjnych rozwiązań.

Scenariusz zajęć:

1. Omówienie założeń warsztatu.
  2. Przedstawienie zawartości narzędzi i urządzeń technicznych CoolTool.
  3. Praktyczne ćwiczenia i kreatywne projekty – całkowicie bezpieczna obróbka materiałów drewnianych sposobem na realizację podstawy programowej z techniki.
  4. Koniec lekcji – szybkie i skuteczne złożenie narzędzi i materiałów eksploatacyjnych.
  5. Informacja zwrotna, czyli warsztatowe refleksje.

Adresaci:

Szkolenie dla nauczycieli techniki szkoły podstawowej (klasy 4-8)

O prowadzącym:

Darek Wolski - ekspert rozwiązań edukacyjnych. Prowadzi szkolenia i warsztaty edukacyjne dla nauczycieli. Zgodnie z misją educarium, absolutnie wierzy, że nauka to przygoda na całe życie. Uwielbia wydobywać z ludzi to co najlepsze robiąc wszystko, by rozpalić w nich ogień kreatywności, twórczości i pasji.

Za cel stawia rozbudzenie ciekawości, która idzie w parze z emocjami skutecznie utrwalającymi wiedzę oraz wzrost motywacji wewnętrznej każdego uczestnika szkoleń i warsztatów.

Educarium

Osoba do kontaktu: Marta Cichoń-Sendor